Facebook

Velkommen til et spændende
program på Kulturcafé Ludvig

Kontakt

Kulturcafé Ludvig
Ingemannsvej 5
4180 Sorø
nils.frederiksen@kulturcafeludvig.dk

Bestyrelse

Steen Magnussen
Tlf. 2615 0355
steen.magnussen@kulturcafeludvig.dk

Nils Frederiksen:
Tlf. 2228 3040
nils.frederiksen@kulturcafeludvig.dk

Klaus Ekman
Tlf. 4063 4524
klaus.ekman@kulturcafeludvig.dk

Bo Clausen
Tlf. 2054 5083
bo.clausen@kulturcafeludvig.dk

Lars Gammelgaard
Tlf. 93390993
lars.gammelgaard@kulturcafeludvig.dk
 

Musikudvalg

Susanne Colbe
Tlf. 2068 6525
susanne.colbe@kulturcafeludvig.dk

Søren Nilsson:
Tlf. 4088 5590
nilsson1962@gmail.com

Poul-Jørgen Larsen
Tlf. 3149 8521
valmuevej18@gmail.com

Bo Clausen
Tlf. 2054 5083
bo.clausen@kulturcafeludvig.dk

Taco Molenaar
Tlf. 6092 4783
tacomolenaar@gmail.com


Teknik

Jesper Skjold:
Tlf. 5051 0577
jesper.skjold.jensen@gmail.com

Ruben Sichlau
Daniel Frovin Agerskov
Pauli Knudsen
Arvid Henriksen
Jesper Thomsen

 

Pressemeddelelser og foto

Jan Preisler
jan.preisler@stofanet.dk

27 jul Sinne Eeg Group Sorø Jazzfestival Pris 150 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 07 sep The Pocket Players - en ægte blues aften Pris 140 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 14 sep Guitar Rebels The Volbeat Tribute Pris 200 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 12 jan Salsa med VIVA Danseaften Pris 150 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 Afholdt arrangement 19 jan Signe Svendsen UDSOLGT Pris 150 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 Afholdt arrangement 27 jan Kyndelmisse Kl. 17-22 - husk turpas GRATIS  /  Start Kl. 17  /  Dør Kl. 17 Afholdt arrangement 02 feb Hardinger Band UDSOLGT Pris 325 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 Afholdt arrangement 09 feb Per Chr. Frost med band Pris 175 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 Afholdt arrangement 22 feb Jonah Blacksmith trio UDSOLGT Pris 200 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 Afholdt arrangement 23 feb Electric Guitars Stående rockkoncert Pris 200 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 Afholdt arrangement 02 mar Søren Sko og B Koppel The Nat King Cole Project Pris 300 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 Afholdt arrangement 09 mar Die Herren UDSOLGT Pris 250 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 Afholdt arrangement 16 mar Dale Smith Bluesband Pris 175 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 Afholdt arrangement 23 mar Torben Lendager & The Roosters UDSOLGT Pris 150 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 Afholdt arrangement 06 apr Italiensk vinaften UDSOLGT Pris 375 kr  /  Start Kl. 18:30  /  Dør Kl. 18:30 Afholdt arrangement 13 apr Tradish UDSOLGT Pris 135 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 Afholdt arrangement 15 apr Chris Minh Doky UDSOLGT Pris 200 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 Afholdt arrangement 20 apr Ivan Pedersen Trio UDSOLGT Pris 200 kr  /  Start Kl. 20  /  Dør Kl. 19 Afholdt arrangement